top of page
Szukaj
  • Michalina Mielnicka

Co powinien zawierać kuferek początkującej stylistki rzęs?

Zaktualizowano: 18 wrz 2020

Każda ze stylistek rzęs z pewnością z trudem wspomina swoje początki - bywało to niemalże jak raczkowanie po omacku. Jeszcze zaledwie kilka lat temu ilość szkoleniowców była niewielka, a dobrych szkoleniowców - liczba niemalże pojedyncza. Z forów, grup - wyłącznie Wzorki.info i szczątkowe informacje na stronie Wizaż.pl, gdzie większość z nich, wertowana po latach przypomina raczej rady, które dziś określiłybyśmy mianem porad pseudostylistek. Któż to widział, aby rzęsy.. myć? Przecież nie wolno było ich moczyć. Któż słyszał o dopasowywaniu kleju do warunków, możliwości jego podwójnej polimeryzacji? Miał być mocny, jak nie wiązał - na pewno wina producenta. Kto śmiał twierdzić, że grubość 0.25 nie jest idealną do zastosowania przy metodzie 1:1, a rzęs nie wyklejamy począwszy od 10mm, na 15mm kończywszy?! Te idealne winny być przecież i grube, i długie. Wróć - najgrubsze, najdłuższe. Na szczęście - te czasy minęły bezpowrotnie. O wiele większa jest świadomość naszych potencjalnych klientek; zwiększyła się bowiem również wiedza stylistek, które mogą czerpać informacje od wyedukowanych instruktorów - niejednokrotnie światowych mistrzyń. Wraz ze wzrostem popularności zabiegu temat stylizacji rzęs zaczął być jednym z przewodnich w Internecie oraz kobiecych czasopismach - również branżowych. Początkujące stylistki w dzisiejszych czasach mają dostęp do wielu miejsc w Sieci, gdzie bezproblemowo mogą zwrócić się ze swoim problemem, zagwozdką otrzymując bezpośrednią odpowiedź od najlepszych specjalistów w naszym kraju. Jedno z najczęściej pojawiających się pytań tyczy się produktów, które do wykonywania zabiegu posiadać trzeba. Choć bardzo często firmy oferują gotowe pakiety startowe, wiele z nich zawiera całkowicie zbędne "zapychacze", niepotrzebnie zajmujące miejsce i atencję kupujących. Jak skompletować swój pierwszy kuferek? Jakie produkty muszą znaleźć się w posiadaniu początkującej stylistki, a zakup których z nich możemy odłożyć na później?






Lista produktów "must have", niezbędnych do wykonywania zabiegu stylizacji rzęs

  • Pęseta do separacji rzęs

Najczęstszym wyborem jest pęseta prosta bądź lekko zakrzywiona. Wśród nich znajdziemy różne modele, różniące się ciężarem, długością całkowitą, długością ostrza, miejscem styku.

  • Pęseta do aplikacji rzęs

Prawdziwe przedłużenie ręki każdej stylistki. Najpopularniejszymi pęsetami dla osób początkujących praktykę metody 1:1, zrzeszającymi największe grono zwolenniczek są pęsety o kształcie J lub mini L. Na tym etapie nie jest szczególnie istotne to, czy pęseta jest jedno- czy dwuzaciskowa - ma ona przede wszystkim pozwalać na prawidłowy chwyt rzęsy.

  • Aplikatory welurowe

Służą zarówno do mycia rzęs przed zabiegiem, jak i również nakładania nań kolejnych preparatów.

  • Microbrushe (mikroszczoteczki)

Microbrushe to miniaturowe aplikatory o różnych kształtach i rodzajach główek, którymi również z powodzeniem możemy aplikować preparaty płynne lub żelowe. Doskonale nadają się do czyszczenia przestrzeni międzyrzęsowych.

  • Jednorazowe szczoteczki

Służące do układania rzęs - zarówno przez nas, w trakcie i po zabiegu oraz do użytku klientek. Hurtownie kosmetyczne oferują szeroki wybór - zarówno klasycznych, włoskowych jak i również szczoteczek silikonowych.

  • Separatory rzęs dolnych

Najlepiej kilka rodzajów, w zależności od typu oka klientek. Najlepszym wyborem jest zakup jednorazowych płatków hydrożelowych, taśmy piankowej microfoam oraz cienkiego, silikonowego przylepca. Przyda się również taśma perforowana oraz taśma papierowa. Dlaczego warto posiadacz wszystkie rodzaje separatorów - już niebawem na blogu.

  • Szampon do rzęs

Preparat służący do mycia rzęs powinien być stricte dedykowany temu zabiegowi. To w dużej mierze od niego zależy prawidłowe przygotowanie rzęs naturalnych.

  • Cleaner

Preparat służący do odtłuszczania rzęs naturalnych przed zabiegiem. Zupełnie inne zastosowanie, aniżeli..

  • Primer

.. którego głównym zadaniem jest dodatkowe zwiększenie przyczepności rzęsy naturalnej ze sztuczną.

  • Remover

Preparat służący do rozpuszczenia wiązań klejowych. Do aplikacji na rzęsy - wyłącznie w żelu lub kremie, do czyszczenia narzędzi - z powodzeniem używany może być również w płynie. Nigdy nie stosujemy preparatu w płynie na oku klientki - ryzyko spłynięcia do oka i zgubnych skutków zastosowania jest zbyt duże. Osoby początkujące powinny wybrać konsystencję kremu, która nie pozwoli na to, by wpłynął on do oka.

  • Klej

Produkt, który - wydawałoby się - jest tylko jednym z wielu, staje się złotym środkiem trwałej aplikacji. Klej dopasowujemy do warunków panujących w gabinecie! Czasem może okazać się, że wychwalany przez inne stylistki klej X w naszym salonie się nie sprawdzi, podczas kiedy klej Y spisze się rewelacyjnie. Jak znaleźć klej idealny? O tym również niebawem pojawi się osobny post.

  • Paletki rzęs

Zakładając, że podstawowe szkolenie obejmuje wyłącznie zakres stylizacji rzęs metodą 1:1, zapotrzebowanie na materiał startowy wystarczający na pierwsze aplikacje będzie następujące:

- mix rzęs B 0.10 (cienkie), 0.12 (średniej grubości), 0.15 (grube)

- mix rzęs C 0.10 (cienkie), 0.12 (średniej grubości), 0.15 (grube)

- mix rzęs D 0.10 (cienkie), 0.12 (średniej grubości), 0.15 (grube).

  • Lash holdery

W tym przypadku ilość dostosowujemy do naszej wygody, komfortu pracy. Warto zaopatrzyć się w lash holdery, które posiadają również wyznaczone miejsce na klej - jest to spora oszczędność miejsca.

  • Podkładki pod klej

Niezależnie, czy używamy kamienia nefrytu, podkładki kryształowej czy też korzystamy z lash holdera jednorazowa podkładka to rzecz, która pozwoli nam utrzymać dany przedmiot w nienagannym stanie.

  • Lusterko

Gadżet, który zdecydowanie ułatwia kontrolowanie przebiegu aplikacji, dając pole widzenia rzęs również od frontu.

  • Stacja pogody

Urządzenie pozwalające badać na bieżąco warunki panujące w gabinecie.

  • Małe nożyczki

Służące do odpowiedniego nacinania separatorów rzęs dolnych.

Lista produktów, których zakup można przesunąć w czasie

  • Przyspieszacz

Odpowiednio dobrany klej oraz zaznajomienie się z właściwościami primera w tymże połączeniu na samym początku historii ze stylizacją rzęs pozwala na uniknięcie zakupu przyspieszacza, mogącego - będąc źle użytkowanym - wywołać niepożądany efekt nietrwałej aplikacji, klejąc niemalże na sucho.

  • Paletki rzęs wyjątkowych

Wyjątkowych - to znaczy innych, aniżeli zazwyczaj używane czarne i brązowe; rzęs zdobionych kryształkami, kolorowych, ombre, balejaży. Zdecydowanie bardziej cieszyć będzie oko perfekcyjnie wypracowana aplikacja, aniżeli stylizacja z niedociągnięciami, a dodatkowo przyozdobiona.

  • Nawilżacz powietrza / pochłaniacz wilgoci / klimatyzator

Warto zaobserwować, czego nasz gabinet potrzebuje - czy zwiększenia wilgoci (jeśli jego stan wyjściowy notorycznie osiąga pułap poniżej 40%), czy zmniejszenia jej (jeżeli powietrze zazwyczaj przekracza 60% nawilżenia). Klimatyzator to niemal panaceum na całe zło - możemy nań ustawić warunki idealnie odpowiadające tempu naszej pracy oraz odpowiadające używanym produktom.

Lista produktów, których kupować nie warto

  • Pędzel do demakijażu

Choć jego włosie niemal idealnie wymiata wszelakie zanieczyszczenia, warto skłonić się ku jednorazowym materiałom jak na przykład jednorazowe aplikatory welurowe lub miniaturowe pędzelki. Pędzel stosunkowo trudno jest wyczyścić z zaabsorbowanych zanieczyszczeń oraz oddać go sterylizacji, dającej stuprocentową pewność pozbycia się wszelakich bakterii.

  • Rzęsy porcjowane

Jedne z pierwszych rodzajów rzęs dostępnych na rynku - włoski porcjowane, zazwyczaj po 0.25 i 1 gram. Dziś rzadko kiedy przeznaczone do zakupu - i dobrze! W porównaniu do starannie wyselekcjonowanych rzęs w paletkach znacząco odbiegające jakością.

  • Utrwalacz (coating)

Prawidłowo wykonanych rzęs utrwalać potrzeby nie ma. Wręcz przeciwnie - oblepianie ich bliżej niezidentyfikowaną substancją może mieć negatywny wpływ na ich trwałość oraz ogólny wygląd całej stylizacji.

Przy zakupie podstawowych potrzebnych produktów nie należy kierować się jak najniższą ceną - szybko przekonamy się, że często mija się ona z dobrą jakością. Złoty środek pomiędzy stosunkowo niską ceną a nienaganną jakością? Testować, próbować, dotykać - zyskując możliwość pomocy profesjonalistów pracujących na danych produktach, na przykład w hurtowniach kosmetycznych, sklepach firmowych lub na zbliżających się corocznych targach. Nie krępować się pytań - nawet tych, które wydają się pozornie kuriozalne. Ile głów, tyle opinii. Ile dłoni stylistek, tyle preferencji. Preferencji, które z czasem każdy wypracowuje sobie sam.



 

Michalina Mielnicka

Instruktor Jolash Polska & Thuya Polska

Gdańsk, woj. pomorskie


100 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page